avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Ma aflu intr-o mare dilema - referitor la univ. drept ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Ma aflu intr-o mare dilema - referitor la univ. drept Buc.

Buna ziua!
Ma numesc Iordanescu Andrei, sunt unul dintre cititorii acestui forum/website.
In cursul acestei zile am fost in Bucuresti si am aplicat la doua facultati de drept din cadrul unor Universitati diferite. Este vorba despre universitatea Romano-Americana si universitatea Nicolae Titulescu.
La ambele am posibilitatea sa fiu admis datorita mediei 8.78 la bacalaureat.
Problema mea este urmatoarea:Care dintre cele doua universitati sa le aleg?
Pentru a-mi putea oferi un raspuns concret, va ofer cateva informatii despre mine.
Imi doresc sa merg in Bucuresti la facultatea de drept pentru a invata, nu distractie. Ulterior imi doresc sa profesez in domeniu. Interesul meu este sa nu cheltui multi bani si universitatea la care termin sa fie apreciata de cetatenii capitalei.
La Nicolae Titulescu, taxele sunt:
1600 lei - anul I; 2000 - anul II; 2200 - anul III si IV.
La Univ. Romano-Americana taxa este de 700 euro/an.
Sunt constient ca in facultate mi se vor preda generalitati si din acest motiv am hotarat sa invat si separat.
Spuneti-mi va rog, care este mai apreciata si voi ce ati alege in locul meu.

Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
Cel mai recent răspuns: iordanescuandrei , utilizator 09:58, 20 Iulie 2012
Ce ati alege dintre Nicolae Titulescu si Romano-Americana?
Un raspuns, va rog.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept la privat sau drept la stat? Tiberio Tiberio Buna ziua, Sunt elev in anul terminal de liceu.Avand in mai putin de 3 luni examenul de bacalaureat, ma intrebam daca este o diferenta, in cadrul carierei ... (vezi toată discuția)
Facultatea mviviiii mviviiii Buna ziua! Examenul de bacalaureat s-a finalizat cu bine, anul acesta s-au scos admiterile la toate facultățile de drept din țara, mai puțin la Bucuresti. ... (vezi toată discuția)
Optiune facultate amalianatasa amalianatasa Buna ziua ! Numele meu este Amalia si as dori o recomandare : Eu sunt insotitor de bord momentan,dar vreau sa merg si la facultate si imi doresc sa fac ... (vezi toată discuția)