Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... diploma de bac si inscrierea la facultate
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

diploma de bac si inscrierea la facultate

buna ziua! Sunt inscrisa in anul 1 la o facultate particulara si din anul 2 doresc sa ma inscriu la o a doua facultate de stat, pe locuri la buget. Problema este ca pentru a ma inscrie pe locuri la buget trebuie sa depun diploma de bacalaureat in original, iar diploma este depusa la prima facultate care refuza sa mi-o inapoieze. ce pot sa fac?
De la prima facultate vi se elibereaza o adeverinta din care rezulta ca aveti depusa la ei diploma de bac. in original. Faceti o copie legalizata dupa diploma, explicatii secretarei despre ce este vorba, sigur veti gasi intelegere.
Voi incerca si varianta aceasta. Multumesc mult pentru raspuns.