avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 911 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

Buna ziua,
Am si eu o intrebare: in cazul informaticienilor care nu platesc impozit pe venit de 16%, pot ei beneficia de indemnizatie de crestere copil (in cazul tatalui) conform art. 2 din OUG 111/2010?
Ma deruteaza formularea "venituri din salarii supuse impozitului pe venit" .

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 12:59, 2 August 2012
Da, si apoi se reai plata indemnizatiei de somaj, de unde a ramas, dupa ce se termina CCC.
Multumesc din nou, este interesanta procedura, nu ma asteptam sa conteze studiile de master.
O seara buna
buna ziua
am si eu o intrebare:daca sunt angajata dar nu cu norma intreaga,pot beneficia de indemnizatie?
Veti beneficia de CCC si indemnizatia aferenta chiar daca lucrati mai putin de 8 ore pe zi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia de crestere a copilului Ale22 Ale22 Sunt studenta in anul 3 si planuiesc sa raman insarcinata. Daca nu sustin examenul de licenta, pot beneficia de sonaj si apoi indemnizatie de crestere a ... (vezi toată discuția)
Ccc pentru studenta la master larisa1987 larisa1987 NUMELE MEU ESTE LARISA, SUNT SUDENTA IN ULTIMUL AN LA MASTER SI VA ROG SA MA AJUTATI CU U RASPUNS.Daca in iunie termin masterul si nasc in septembrie mai ... (vezi toată discuția)
Somajul-stagiu de cotizare bebemyc bebemyc Buna!pot intreupe somajul pentru a beneficia de indemnizatie crestere copil? (vezi toată discuția)