Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

Buna ziua,
Am si eu o intrebare: in cazul informaticienilor care nu platesc impozit pe venit de 16%, pot ei beneficia de indemnizatie de crestere copil (in cazul tatalui) conform art. 2 din OUG 111/2010?
Ma deruteaza formularea "venituri din salarii supuse impozitului pe venit" .

Va multumesc
Da, si apoi se reai plata indemnizatiei de somaj, de unde a ramas, dupa ce se termina CCC.
Multumesc din nou, este interesanta procedura, nu ma asteptam sa conteze studiile de master.
O seara buna
buna ziua
am si eu o intrebare:daca sunt angajata dar nu cu norma intreaga,pot beneficia de indemnizatie?
Veti beneficia de CCC si indemnizatia aferenta chiar daca lucrati mai putin de 8 ore pe zi.