avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1136 soluții astăzi

Joi, 6 februarie, are loc evenimentul: AI Act: De la reglementare la implementare - Ghid practic de conformare pentru companii. Participă →

Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale prevederi legale pentru comert on-line
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

prevederi legale pentru comert on-line


Buna ziua ,
As dori sa stiu ce obligatii am in calitate de administrator la o firma de comert en-gros daca imi dezvolt activitatea printr-un magazin on line care vinde aceleasi produse ca in varianta clasica. Momentan nu am vanzari cu amanuntul si intentionez sa folosesc pentru livrare un curier cu cont colector pentru a putea vinde si la persoane fizice. Ma intereseaza si daca trebuie sa fac ceva in plus fata de ce fac acum in ceea ce priveste actele (cum ar fi tipul de NIR etc)

Alte discuții în legătură

Prevederi legale pentru comert on-line vinti vinti Buna ziua , As dori sa stiu ce [b]obligatii[/b] am in calitate de administrator la o firma de comert en-gros daca imi dezvolt activitatea printr-un magazin ... (vezi toată discuția)
Vanzare engros si endetail alina1977 alina1977 Tin contabilitatea la o firma care vinde medicamente de uz veterinar en gros. Vor sa vanda din aceeasi gestiune si catre populatie. Pe langa casa de marcat e ... (vezi toată discuția)
Pfa comert online, caen 4791 Maxdim Maxdim Buna ziua, . Va deranjez cu cateva nelamuriri, in cazul comertului online desfasurat ca PFA cu cod Caen 4791- Comert cu amanuntul prin intermediul ... (vezi toată discuția)