avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... declaratia E 401
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

declaratia E 401

Salut.Am o mare rugaminte.Trebuie sa intocmesc declaratia E 401(lucrez si stau in strainatate)nu am renuntat la cetatenia romana,insa mi s-a cerut intocmirea acestei declaratii.Dupa ce am completat D.E 401 unde o depun aici in Romania sau in tara unde lucrez.Multumesc...#-o

Alte discuții în legătură

Circulatia minorilor cu cetatenie straina cu domiciliul in strainatate iulianativadar iulianativadar mama cu cetatenie dubla (romana /engleza) tatal cetatean englez domiciliul stabil in Anglia copii nascuti in Anglia cu certificat englez, cetatenie engleza ... (vezi toată discuția)
Cum platesc din spania cei 57,75 lei la casa de sanatate alexandruteutisan alexandruteutisan Sant cetatean roman stabilit in Spania nu lucrez , ma intretine copilul , nu am venit in Spania nici in Romania , cum pot achita aceasta suma lunara , cum pot ... (vezi toată discuția)
Cetatenie Eva62 Eva62 Daca cineva s-a nascut in Ungaria, are cetatenie Australiana si Maghiara, cu domiciliul stabilit in Australia si doreste sa dobandeasca cetatenia Romana cum ... (vezi toată discuția)