avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 751 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Hotarare instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Hotarare instanta

Salut!
Sunt implicat intr-un dosar , care a trecut pe la Judecatoria Bucuresti, Tribunalul Bucuresti si acum se afla la Curtea de Apel Bucuresti.Va rog sa imi spuneti, cand poate deveni hotararea emisa de instante definitiva si irevocabila.Este vorba de un dosar in care am chemat in instanta ANRP-ul.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: imbroserv , utilizator 22:53, 25 Iulie 2012
cand epuizati toate caile de atac, probabil deci cand se va termina procesul si la curtea de apel .
In concluzie, curtea de apel poate emite hotararea definitiva si irevocabila?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu executoriu sorincapitanescu sorincapitanescu Buna ziua, Am si eu o problema.:( In 25.11.2009 am castigat la Tribunalul Bucuresti (pe fond) un proces cu ANRP-Legea 290/2003.:D In 30.12.2009 ANRP a ... (vezi toată discuția)
Anrp ContSters243801 ContSters243801 Am un dosar la anrp bucuresti in baza legi 10 pentru despagubiri pt o casa si teren am citit noul proiect pe care vrea statul sa l impuna,cu despagubiri pt 15 ... (vezi toată discuția)
Legea 290/2003 iulian nicu iulian nicu as dori un raspuns din partea avocatnet ,cu privire la problema mea; am dosarul depus la anrp din luna martie/2007cu decizie ,hotarire,dovada refugiului si ... (vezi toată discuția)