Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare cim perioada proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare cim perioada proba

Buna ziua. Am un salariat cu cim perioada nedeterminata cu 90 zile calendaristice perioada de proba. Cele 90 zile se implinesc duminica 29.07.2012. Pot face incetare contractului cu aceasta data si sa inregistrez in Revisal pe 30.07.2012 sau contractul poate inceta cf art 31 alin.3 si pe 30.07.2012?
Art.31 alin.3 C.mun. : Pe durata sau la sfarşitul perioadei de proba, contractul individual de munca poate înceta numai printr-o notificare scrisa, la iniţiativa oricareia dintre parţi.

In speta, data incetarii va fi 29.07.2012 , atunci completarea registrului si transmiterea incetarii c.i.m. se va face cu data de 30.07.2012.
Va multumesc!