Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Imprumut motorina
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Imprumut motorina

Exista baza legala pentru inregistrarea in contabilitate a unui imprumut de motorina? Adica o SC imprumuta de alta SC MOTORINA PE CARE O INREGISREAZA 3022=462. O consuma in activitatea de productie si la sfarsitul lunii o inreg. pe cheltuieli 6022=3022. Este corect asa?

Din cunostintele mele, nu exista cadru legal pentru imprumutul de combustibil intre societatile comerciale.