Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Executare sucursala soc. de asigurare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Executare sucursala soc. de asigurare

Avem un dosar de executare deschis intre 2 soc. de asigurare.
debitorul isi are sediul in alt judet decat Bucuresti.
Sucursala din Bucuresti are bunuri si conturi deschise in Bucuresti.
Putem sa ne indreptam cu actiunea de executare, asupra sucursalei, din Bucuresti?
sucursala nu are personalitate juridica.in plus, in titlul executoriu apare clar cine este debitorul, identificat cu nume si adresa. astfel ca nu puteti executa o alta persoana juridica decit aceea mentionata de titlul executoriu.
Puteti sa va indreptati impotriva debitorului in Bucuresti chiar daca sediul este in alt judet. 95% din bancile romanesti isi au sediul in Bucuresti iar poprirea se poate infiinta la sediul tertului poprit.