avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... art 244 cod procedura penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

art 244 cod procedura penala

Buna ziua, am primit o citatie la politie si pe ea face referire la art 244 cod procedura penala.
Ce inseamna asta? am gasit referire la inselaciune sau sustragere de bunuri de sub sechestru.
Care este?
O zi buna!
Cel mai recent răspuns: ContSters258804 , utilizator 22:00, 10 August 2012
ART 244 cpp se refera la ordonanta de incetare a urmaririi penale.Art 244 cod penal este infractiunea de sustragere de sub sechestru.Cpp si codul penal sunt 2 chestii diferite.Deci,pana la urma care din ele e?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pentru continuarea urmaririi penale organul de cercetare penala a emis un referat cu propunere? eusaisapte eusaisapte pentru continuarea urmaririi penale organul de cercetare penala a emis un referat cu propunere? 1. am fost audiat in calitate de martor, desi organul de ... (vezi toată discuția)
Plangere penala sau plangere prealabila ruby ruby pt. fapta prevazuta de art. 244 Cod penal -sustragerea de sub sechestru sesizarea parchetului se face in baza art. 222 cod penal (plangere penala) sau art. 279 ... (vezi toată discuția)