Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... art 244 cod procedura penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

art 244 cod procedura penala

Buna ziua, am primit o citatie la politie si pe ea face referire la art 244 cod procedura penala.
Ce inseamna asta? am gasit referire la inselaciune sau sustragere de bunuri de sub sechestru.
Care este?
O zi buna!
ART 244 cpp se refera la ordonanta de incetare a urmaririi penale.Art 244 cod penal este infractiunea de sustragere de sub sechestru.Cpp si codul penal sunt 2 chestii diferite.Deci,pana la urma care din ele e?