Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... intrebare despre studii
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

intrebare despre studii

Va rog sa-mi spuneti cum sunt considerate urmatoarele studii: de lunga durata sau de scurta durata? Am absolvit in 2011 Universitatea Spiru Haret, Facultatea de Stiinte Juridice si Administrative,specializarea Administratie Publica,licentiata in Stiinte administrative. Va multumesc anticipat.
Nu mai exista in Legea invatamantului invatamant superior de scurta durata sau invatamant superior de lunga durata, ci doar faptul ca invatamantul superior este organizat in studii universitare de licenta, studii universitare de masterat si studii universitare de doctorat.

Sunt studii superioare, atat.
multumesc pentru raspuns
dar cand te duci la un concurs specifica de lunga durata sau scurta durata si nu te angajeaza.