Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca pe baza C.I provizorie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca pe baza C.I provizorie

Buna ziua tuturor.
Intrebarea mea este:
cetatean roman cu domiciliu in strainatate poate fi angajat de o firma in romania pe baza unei carti de identitate provizorii cu durata de 1 an? Va multumesc anticipat.
Da, poate fi angajata o astfel de persoana ...
va multummesc foarte mult.
si daca are ca act de identitate pasaportul ce justifica domiciliul in strainatate si nu detine alt document sa ateste ca are resedinta in romania se poate ? multumesc
Da, se poate face angajarea si pe baza unui pasaport valabil.