Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Rambursare anticipata a creditului
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Rambursare anticipata a creditului

Buna ziua. Am un credit de la BCR si exista posibilitatea de a rambursa anticipat si in totalitate a acestuia.Dupa cate stiu a fost pusa in discutie procedura anularii comisionului datorat la rambursarea anticipata . Nu stiu, dar doresc sa aflu daca a fost emis un act normativ referitor la acest subiect.Mi se pare ca acest lucru a fost ridicat in mai multe forumuri legate de ANPC, cand s-a pus in discutie problemele ridicate de unii clienti ai bancilor referitoare la diversele comisioane mai mult sau mai putin legale.
Va multumesc,
Florin.
S-a emis OUG nr.174/2008 pentru modificarea si completarea unor acte normative privind protectia consumatorilor, publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 795 din 27.11.2008.