Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... centrele de permanenta medicale ! obligatiile si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

centrele de permanenta medicale ! obligatiile si drepturile asistentelor medicale

Subiect: centrele de permanenta medicale ! obligatiile si drepturile asistentelor medicale
o asistenta medicala angajata in cabinet medical cu program de 8 ore/zi are dreptul sa lucreze si in centrele de permanenta medicala? cate ore pe luna are dreptul sa mai lucreze in centru(in garzi de 24 respectiv 17 ore /garda) pe langa cele cu care e angajata in CMI? ce plati mai trebuiesc efectuate din venitul rezultat in urma garzilor in afara de 16% impozit si 5% sanatate?aceste venituri se vor declara la finante atunci cand se va face declaratia fiscala(mai 2013)? va rog foarte mult sa ma ajutati pt ca nu gasesc raspunsuri exacte nicaieri legate de statutul asistentelor medicale din centrele de permanenta . Va multumesc .

oare chiar nu are nimeni nici un raspuns pt mine?
pun eu gresit problema? am citit si rasciti legi cu centre de permanenta dar peste tot se face referire la medici iar la asistenti se refera doar ca lucreaza pe baza de conventie sau contract .macar sa stiu unde sa caut ....
va rog ! multumesc