Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare durata CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare durata CIM

Ce parere aveti?
Se poate modifica durata unui CIM incheiat pe durata nedeterminata in CIM pe durata determinata daca de la data incheierii si pana la data cand ar inceta de drept CIM nu sunt depasite 24 luni?
Se poate modifica cu acordul salariatului, durata unui contract individual de munca din nedeterminata in determinata, cu respectarea prevederilor din Codul muncii.
Ce ne facem cu ITM-ul????????????????
Cum il convigem?
Atata timp cat incheierea unui act aditional intre angajator si angajat respecta conditiile de forma si de fond prevazute de lege, nu vad de ce s-ar opune ITM-ul.
:offtopic:
Din absuditate =D>
Multumesc
:offtopic:
Corect ... altcineva va zice din prostie =D>