Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Modificare legea 263/2010 privind grupele de munca - ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Modificare legea 263/2010 privind grupele de munca - art 55 alin 1 lit a)

Buna ziua. Am inteles ca ar exista un nou proiect de lege care sa revina la vechiul plafon de reducere al varstei standard de pensionare in cazul muncitorilor care au GR. I de munca, adica modificarea Art. 55 alin 1 lit a) , proiect care a trecut de senat si de camera deputatilor si trebuie doar publicat in MO. Este adevarat? Stiti cumva daca s-a publicat in MO? Multumesc
accesand link-ul de mai jos catre site-ul Camerei Deputatilor, veti putea observa parcursul acestei legi in Parlament, pana in prezent, in acest proces legislativ neregasindu-se modificarea art. 55:
[ link extern ]
Consilier juridic Irina, Consilier juridic
Eu nu am auzit nimic,despre asa ceva.

Altii isi doresc aceasta modificare:

www.avocatnet.ro/content/for...
Carp Mircea, utilizator
iata: [ link extern ] ...
scuze, cred ca despre asta e vorba. asta era link-ul complet: [ link extern ]

An Nou Fericit si ... sa ni se-nplineasca visele.:D
toma st, utilizator