avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Modificare legea 263/2010 privind grupele de munca - ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Modificare legea 263/2010 privind grupele de munca - art 55 alin 1 lit a)

Buna ziua. Am inteles ca ar exista un nou proiect de lege care sa revina la vechiul plafon de reducere al varstei standard de pensionare in cazul muncitorilor care au GR. I de munca, adica modificarea Art. 55 alin 1 lit a) , proiect care a trecut de senat si de camera deputatilor si trebuie doar publicat in MO. Este adevarat? Stiti cumva daca s-a publicat in MO? Multumesc
Cel mai recent răspuns: toma st , utilizator 13:10, 31 Decembrie 2012
accesand link-ul de mai jos catre site-ul Camerei Deputatilor, veti putea observa parcursul acestei legi in Parlament, pana in prezent, in acest proces legislativ neregasindu-se modificarea art. 55:
[ link extern ]
Ultima modificare: Joi, 20 Septembrie 2012
Consilier juridic Irina, Consilier juridic
Eu nu am auzit nimic,despre asa ceva.

Altii isi doresc aceasta modificare:

www.avocatnet.ro/content/for...
Ultima modificare: Joi, 20 Septembrie 2012
Carp Mircea, utilizator
iata: [ link extern ] ...
scuze, cred ca despre asta e vorba. asta era link-ul complet: [ link extern ]

An Nou Fericit si ... sa ni se-nplineasca visele.:D
Ultima modificare: Luni, 31 Decembrie 2012
toma st, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Punct pensie 40% respectiv 45% herling herling In Senat s-a aprobat de la 1,01.2017 punctul de la 40% din salariul mediu. .Cand se afla pe ordinea de zi la Camera.Deputati si ce nr.are proectul de ... (vezi toată discuția)
Propunere legislativa referitor la grupa deosebita ! ovis67 ovis67 Buna ziua, pe 15 martie dl Dragos Niculescu redactor pe acest sait a publicat un articol referitor la modificarea legii 263/2010 privind grupa de munca ... (vezi toată discuția)
Modificari la indemnizatie crestere copil pazvanti pazvanti Buna ziua, Avand un copil de cateva luni urmaresc modificarea referitoare la indemnizatia de crestere acopilului. Mai exact, ceea ce este prezentat in acest ... (vezi toată discuția)