Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii obligativitate plata contributie CAS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

obligativitate plata contributie CAS

sunt angajat cu contract de munca pe perioada nedeterminata de aproape 7 ani iar de curand am semnat o conventie civila cu o societate pentru prestarea unor servicii. contabilul respectivei societati m-a informat ca am obligatia de a plati contributia catre Casa de Asiguaru de Sanatate. va rog sa imi raspundeti daca am aceasta obligatie, tinand cont ca firma cu care am contract de munca le vireaza lunar, iar daca am aceasta obligatie, care este cunatumul acesteia si modul de plata al acesteia.

va rog sa argumentati raspunsul.....(in baza carei Ordonante sau legii nr. ... din ... )

multumesc.
kaaf, utilizator