Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Contract de achizitie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Contract de achizitie

Ma intereseaza valorile pentru a incheia un contract de achizitie publica.
Orice contract comercial, cu titlu oneros, incheiat de o autoritate contractanta cu operatorii economici, este considerat a fi contract de achizitie publica, indiferent de valoarea acestuia. Mai mult decat atat, din vechea formulare a art. 19 din OUG 34/2006, pana si documentul justificativ era considerat contract de achizitie publica. Daca ne referim la alegerea procedurii de atribuire a contractului de achizitie publica, tb. respectate anumite praguri valorice prevazute in OUG 34/2006 (ex.: art. 124 ).