Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... adeverinta venit finante
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

adeverinta venit finante

Pe o adeverinta de venit de la finante trebuie sa apara venitul impozabil si din desfasurarea unei profesii liberale cat si din salarii?Mentionez ca anul acesta am lucrat si ca salariat, pe langa desfasurarea profesiei liberale, iar pe adeverinta de venit nu-mi apare decat venitul din profesia liberala.
va multumesc
Conform art.57 alin(3)si 59 din Codul fiscal platitorul este obligat sa determine valoarea totala a impozitului anual pe veniturile din salarii,pentru fiecare contribuabil si sa depuna declaratia privind calcularea si retinerea impozitului pentru fiecare beneficiar de venit la organul fiscal competent,pana in ultima zi a lunii februarie a anului curent pentru anul expirat.