Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DECONTARE NAVETA - LEGE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DECONTARE NAVETA - LEGE

Buna ziua!
As dori un raspuns din partea unui specialist legat de decontarea navetei cadrelor didactice. M-ar interesa sa stiu daca exista vreun articol de lege care da dreptul la decontare doar intr-un procent de 50% a cheltuielilor de transport pe motiv ca nu exista fonduri.De asemenea, cine trebuie sa fie actionat in instanta in caz de nedecontare a navetei: unitatea scolara, primaria sau ambele?
Multumesc frumos pentru raspuns!
buna ziua.si eu sunt cadru didactic,parcurg 60 km numai dus...si nu mi se deconteaza pe motiv ca primaria nu are fonduri...