avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 882 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Rog raspuns
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Rog raspuns

Buna seara.Va rog as dori daca se poate sa fiu lamurit in urmatoarea problema.Un salariat a pagubit societatea cu 10000Ron.La angajare s-a facut ipoteca pe locuinta proprietate personala pentru 10000Ron.S-a intocmit dosar de cercetare penala si s-a inregistrat la politie unde a fost chemat sa dea declaratie.Intre timp a plecat la munca pt a putea restitui suma prejudiciata in rate.Politia il cauta sa dea declaratie pt a putea sa de-a dosarul catre tribunal.Cum ne sfatuiti ca este mai bine sa procedam?Ce se poate intampla in caz de neprezentare?As dori o sugestie.Va multumesc,
Cel mai recent răspuns: t , utilizator 19:22, 26 Ianuarie 2009
Dar international?Datoria se prescrie?Se poate executa si in lipsa?Va multumesc.
Rog raspuns..:(:(:(:sorry::sorry:
Pt. domnul Voican. Tata, pari foarte afectat de criza financiara.... :))
Rog un raspuns la subiect....Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura desfasurare urmarire penala ionu roman ionu roman o problema as avea nevoie de a imi fi lamurita> In conditiile in care a inceput urmarirea penala , in cazul acestei etape, stiind ca este nepublica, cand este ... (vezi toată discuția)
O enigma in ceea ce priveste suspendarea... costinyo costinyo Buna ziua, am si eu o problema foarte mare. Am fost incadrat ca tainuitor si complice intr-un dosar si am luat 3 ani cu suspendare pentru tainuire si 3 pentru ... (vezi toată discuția)
Abuz de incredere cris_deo cris_deo Buna seara. Am facut o sesizare la politie pt un abuz de incredere , persoana pe care am reclamat-o a fost chemata la politie si si-a insusit fapta adica un ... (vezi toată discuția)