Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Rog raspuns
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Rog raspuns

Buna seara.Va rog as dori daca se poate sa fiu lamurit in urmatoarea problema.Un salariat a pagubit societatea cu 10000Ron.La angajare s-a facut ipoteca pe locuinta proprietate personala pentru 10000Ron.S-a intocmit dosar de cercetare penala si s-a inregistrat la politie unde a fost chemat sa dea declaratie.Intre timp a plecat la munca pt a putea restitui suma prejudiciata in rate.Politia il cauta sa dea declaratie pt a putea sa de-a dosarul catre tribunal.Cum ne sfatuiti ca este mai bine sa procedam?Ce se poate intampla in caz de neprezentare?As dori o sugestie.Va multumesc,
Dar international?Datoria se prescrie?Se poate executa si in lipsa?Va multumesc.
Rog raspuns..:(:(:(:sorry::sorry:
Pt. domnul Voican. Tata, pari foarte afectat de criza financiara.... :))
Rog un raspuns la subiect....Multumesc.