Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutorul de caldura
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutorul de caldura

se mai dau ajutoare de caldura pentru iarna 2012?care sunt conditiile,ce venit trebuie mai exact sa ai,se acorda si pentru cei care au sobe pe lemne?va multumesc!
Se acorda, in aceleasi conditii ca anul trecut.
buna,
conditia este sa nu aveti venitul mediu pe membru de familie mai mare decat venitul mimin pe economie si se acorda si celor care au sobe pe lemne.
numai ca de la primarie va mai solicita si extras de cont de la banca ca sa vada ce economii mai aveti. asta in cazul in care primariia va vireaza lunar in cont o anumita suma de bani.