avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2018 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

inmatriculare

se mai plateste taxa de inmatriculare pt. masini second aduse de afara, indiferent ca se numeste taxa de prima inmatriculare s-au taxa de poluare ? ce OG. a dat Ponta acum cu valabilitate 01.01.2013 la ce se refera ? va multumesc
Cel mai recent răspuns: Batrinu Ionut , Consultant resurse umane 14:36, 13 Octombrie 2012
Va atasez un link dupa Avocatnet, referitor la suspendarea taxei pana in 2013. Daca nu este suficent, puteti da cautare pe forum, pt ca sau scris mii de pagini.

m.avocatnet.ro/mobile/m%7Car...
este suspendata pana in ianuarie 2013 iar celor ce au platito deja se pot adresa instantelor judecatoresti pentru recuperarea banilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto ferarugeorgel ferarugeorgel Vreau si eu sa stiu, azi s-a aprobat \\"amanarea taxei auto\\", inseamna ca se pot inmatricula masini second aduse de afara fara a plati nesimtita de taxa care ... (vezi toată discuția)
Taxa de poluare gcmb2005 gcmb2005 Se poate inmatricula o masina adusa din Norvegia fara a plati taxa de poluare ( prima inmatriculare ) ? Am citit undeva ca de pe 09.10.2012 se suspenda ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto (9/2012) platita dupa 01.01.2013 - cerere respinsa AlinMiclea AlinMiclea Buna ziua, Sper sa ma puteti ajuta in situatia urmatoare: Am depus la tribunal in iulie 2013 un dosar \\"standard\\" pentru recuperarea taxei auto ... (vezi toată discuția)