Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Talon auto perforat la ITP
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Talon auto perforat la ITP

Buna, as dori sa aflu de ce mi au perforat talonul la statia de inspectie tehnica periodica. Mentionez ca masina mea a picat testul. Va multumesc!
De cate ori ati efectuat ITP ?
Daca si dupa a doua verificare,autoturismul nu a corespuns criteriilor prevazute pentru a putea circula pe drumurile publice,pe cale de consecinta statia respectiva de verificare tehnica a blocat numarul in baza proprie de date
O singura data!
Buna ziua, talonul dumneavoastra a fost perforat deoarece in urma inspectiei tehnice s-au constatat defectiuni dar in momentul prezentarii la itp aveati inspectia inca valabila.Prin perforarea talonului in dreptul ultimei inspectii s-a anulat valabilitatea inspectiei. Adica nu mai aveti voie din punct de vedere tehnic sa mai circulati cu autovehiculul pe drumurile publice.