avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termen tribunal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

termen tribunal

buna ziua vreau sa intreb si eu care este un termen maxim la tribunalul sector 6 buc civil pentru ca avocata mi-a spus ca este termenul prin oct 2013 o sa ma sune sa imi dea mai multe detalii dar mi se pare aberant 1 an de zile
Cel mai recent răspuns: catula , utilizator 13:02, 27 Octombrie 2012
din pacate are dreptate......se poate face insa cerere de preschimbare termen
da dar eu m-am uitat pe site la judeactoria sect 6 si dosarele de ieri 25.10.2012 au termen in luna a 11 majritatea si cel mai tz in luna a 2 adica in februarie
Este prea lung termenul pt Judec sector 6.
Verificati pe site-ul acestei judecatrii ce termen vi s-a acordat.
Daca nu stiti numarul de dosar introduceti numele dvs.
Termenul se poate modifica numai in cazul admiterii unei cereri de preschimbare termen , temeinic motivata.
dar unde se judeca pentru un litigiu cu casa de pensii sect 6 ca mi-a spus ca nu a depus la judecatoria sect 6 ???a depus in alta parte

Alte discuții în legătură

Jurisprudenta muncii isgene isgene Bunaziua! Am inaintat o plingere privind un litigiu de munca (desfacere contract de munca abuziv indisciplinar) la judecatorie acum doua saptamini prin ... (vezi toată discuția)
Apel- termen ContSters201565 ContSters201565 Am depus apel pentru un proces de pensie de intretinere minor pe data de 12.04.2011. Nu mi s-a dat un termen cand am depus apelul. Dupa cat timp ar trebui sa ... (vezi toată discuția)
Care este traseul unui dosar intre curtea de apel si curtea suprema dupa declarearea recursului vbogdan vbogdan Am castigat pe Fond, apoi am castigat din nou in Apel (Septembrie 2010) Partea adversa a introdus Recurs in Noiembrie anul trecut (2010) si inca astept sa ... (vezi toată discuția)