avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 382 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... sponsorizare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

sponsorizare

buna ziua am si eu o intrebare sunt o persoana cu handicap grav grad 1 si vrea sa imi cumpar o masina am gasit pe cineva de la o banca dar mi-a zis sa ma duc cu acte dar nu stiu ce acte imi trebuie pentru ce 20% din impozitul pe venit ma puteti ajuta?

Alte discuții în legătură

Scutirea de impozit pe salariu luiza04 luiza04 Buna ziua, am spondilita anchilozanta si am auzit ca pot fi scutita de imozitul pe salariu.Orice informatie legata de actele necesare si cui ar trebui sa ma ... (vezi toată discuția)
Sunt scutit de taxa de parcare daca sunt cu grad de handicap mediu? gedeone gedeone Bună ziua! Sunt cu grad de handicap mediu, aș dori să întreb dacă aș fi scutit de plata taxei de parcare de domiciliu și a doua întrebare dacă trebuie ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit auto conform noului cod fiscal magda1975 magda1975 am un copil cu grad 1 de invaliditate si conform noului cod fiscal ( art 469 ) ar trebui sa fim scutiti de plata impozitului pe masina. a fost sotul la ... (vezi toată discuția)