Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... neplata salariului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

neplata salariului

BUNA ZIUA MA NUMESC PETRUTA AM LUCRAT INTR UN SALON O PERIOADA DE TIMP SI IN ULTIMILE 3 LUNI NU AM PRIMIT SALARIU .IN AFARA DE FAPTUL CA IN LOC DE 8 ORE PE CARTEA DE MUNCA AM AVUT 4 ORE. AM PUS DEMISIA LA FIRMA CU PROMISIUNEA CA O SA PRIMESC BANII. CE TREBUIE SA FAC SA RECUPEREZ BANII? FAC RECLAMATIE LA ITM? MENTIONEZ CA NU AM SEMNAT NICI UN STAT DE PLATA
Puteti sesiza ITM-ul pentru neplata drepturilor salariale si, in acelasi timp, sa actionati in judecata si pe angajator pentru a fi obligat la plata acestora.

p.s
Incercati sa nu mai scrieti cu majuscule .. este foarte greu de citit si este o incalcare a Regulamentului de postare pe Forum.