Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Taxa radio tv
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Taxa radio tv

Am primit la firma o instiintare de plata de la Soc.Romana de Rdiodifuziune, pentru plata taxei radio pentru perioada 2010-2012, conf.Legii 41/1994 si HG977/2003. Stiam ca decizia 607/03.02.11 a ICCJ, anuleaza aceasta taxa. Ce facem, platim? Mentionez ca nu detinem aparate radio-tv la firma.
1.SRR nu accepta valoarea de precedent judiciar. Amuzant nu? Se bazeaza ca destui oameni decat sa-i dea din nou in judecata si sa-si piarda timpul prefera sa plateasca.
2.Exista vreo dovada gen confirmare de primire ca ati primit acea instiintare?
Concluziile le trageti singur.