Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva la incasare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva la incasare

SC cu obiect de activ.transport rutier de marfuri , aplica TVA la incasare . Daca factureaza un transport intracomunitar ( ruta Romania -Franta ) pentru o alta societate din Romania aplica sau nu Tva la incasare pentru aceasta factura ? (am inteles ca Tva la incasare se aplica doar pentru prestarile de servicii care au loc pe teritoriul Romaniei ).
Va multumesc!
pai locul prestarii serviciului este considerat a fi romania, cf art. 133, alin 2 cod fiscal.