avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 817 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termen depunere recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termen depunere recurs

Am pierdut in data de 15 oct,atunci a fost pronuntatrea la judecatorie o contestatie la executare cu finantele.
Pana cand se poate face recurs in 15 zile de la pronuntare sau de la comunicarea hotararii {cand primesc eu sentinta acasa} ,finantele nici macar nu au depus intampinare
Unde se depune recursul la judecatorie sau la tribunal???
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 17:45, 25 Noiembrie 2012
Recursul se depune la instanta unde v-ati judecat.

Sa depuneti si mitivele de recurs in timp de 15 zile de la data comunicarii hotararii judecatoresti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce ar trebui sa fac in continuare??? lucicaroman@yahoo.com lucicaroman@yahoo.com Buna ziua, Am deschis actiune in instanta pentru recuperarea taxei de mediu , iar aceasta aeste solutia data: formaţii detaliate despre ... (vezi toată discuția)
Hotărâre cu drept se apel Liviu2221 Liviu2221 Bună ziua. Am făcut contestație la un proces verbal care avea ca obiect și reținerea de permis. L-Am pierdut și sa dar hotărârea cu drept de apel în ... (vezi toată discuția)
Suspendare permis faleza faleza am dus permisul la politie in vederea suspendarii,si mi-au dat inca 30 de zile pentru ca am depasit termenul de 15 zile de la data procesului desi in ziua in ... (vezi toată discuția)