Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vechime in munca

buna ziua,
va rog daca puteti sa-mi spunet ce perioada se considera vechime in munca daca am lucrat cu 2 ore timp de 6ani(se considera vechime 6ani sau 1an si 1/2,nu ma intereseaza valoarea punctului de pensie din aceasta perioada)
Vechimea in munca este de 6 ani...Poti lucra 8 ore/zi, 4ore/hi.... Diferenta la pensionare o va face venitul lunar
miha180611, utilizator
Perioada respectiva reprezinta vechime in munca .. durata timpului de munca nu afecteaza calculul vechimii in munca si nici calculul stagiului de cotizare pentru pensie.
va multumesc acum am inteles