Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mediu - legea 211 din 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mediu - legea 211 din 2011

Buna ziua
Va rog aveti amabilitatea de a detalia ce fel de societati trebuie sa aplice prevederile legii 211, de la mediu.
Va multumesc
Legea se aplica tuturor producatorilor si detinatorilor de deseuri ...
multumesc, deci...tuturor.
Catre cine se poate externaliza acest serviciu, in caz ca nu se doreste desemnarea unei persoane din cadrul societatii ?
Se poate externaliza unui unui operator economic autorizat care desfasoara activitati de tratare a deseurilor sau unui operator public ori privat de colectare a deseurilor.
Ma puteti indruma catre cineva ?
Multumesc