avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despagubiri pretenti
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despagubiri pretenti

Am un baiat de 13 ani, asta vara inainte de a implini 13 ani sa jucat cu alti baieti de varsta apropriata in parc. Unu dintre copii cu care se juca la scuipat si injurat,la care fiul meu a reactionat prin aplicarea unui pumn in fata acelui copil, lucru dezaprobat de mine si pentru care l-am pedepsit.
Acel copil a suferit o ruptura de piramida nazala,dupa un consult la medicul legist acesta a primit 14 /15 zile de ingrijiri la domiciliu si i-sa recomandat examen ORL pe care parinti acestuia la refuzat. Eu ma-m oferit sa le ofer o suma de bani respectiv 400 ron suma pe care ei au refuzato.Acum imi cer in instanta 30000 ron.
In acest moment copilul nu are nimic iese la joaca si isi continua studiile scoala.

Alte discuții în legătură

Copil lovit cu bata de baseball ioana_julieta ioana_julieta buna, sunt mama unui baiat minor de 13 ani ,a fost la joaca cu copii si in urma unei glume fiul meu a fost lovit intentionat cu o bata de baseball in nas si-a ... (vezi toată discuția)
Agresiune fizica Costy81 Costy81 Buna seara.sunt victima,agresat fizic,lovituri cu pumn in fata,picioare,cazut inconstient.spun ei ca eram in stare de ebrietate si injuram,posibil.am fost la ... (vezi toată discuția)
Agresiune fizica Costy81 Costy81 Buna seara.sunt victima,agresat fizic,lovituri cu pumn in fata,picioare,cazut inconstient.spun ei ca eram in stare de ebrietate si injuram,posibil.am fost la ... (vezi toată discuția)