Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA facturare cu sau fara TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

facturare cu sau fara TVA

Buna ziua.
Am din nou o problema.
Vreau sa export in germania paleti. Cum facturez transportul cu TVA sau fara TVA. Ambii suntem platitori de TVA. Eu RO, iar ei DE
Firma este inscrisa in ROI.
Va multumesc
ginaproalt, utilizator
Exportul este scutit de tva. La fel si serviciile conexe exportului ( cum ar fi transportul)
Va multumesc. M-ati scapat de emotii