Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit pe venit din chirii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit pe venit din chirii

am inchiriat un imobil si am inteles ca valoarea impozitului la astfel de venituri este de 16% aplicata la doar 75% din suma incasata din contract (sub o alta formulare, este de 12% din suma declarata pe contractul de inchiriere). stie cineva ceva in legatura cu asta? ms!
Este corect ce ati spus mai sus. Nu mai e nimic de zis!