Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... prins in capcanele bancilor
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

prins in capcanele bancilor

in 2007 am luat un credit de nevoi personale in euro,in 2008 am refinantat creditul la o alta banca in lei,in 2012 sunt sunat deprima banca la care aveam creditul in euro si sunt instiintat ca am datorie mai bine de jumatatea sumei ,asta in situatia in care am platit un an,si refinantat de a 2a banca
ce pot face ,nu pot sa platesc pentru acelasi credit la 2 banci
am completat in 2008 o cerere de inchidere credit ,problema e ca nu mai am nici o hartie de la aceasta banca,am considerat ca am terminat socotelile cu ei
tot ce am e contractul de la a2a banca in care e subliniat ,refinantarea si un extras de cont cum ca contul meu a fost alimentat cu suma in vederea refinantarii
bariera e ca nu mai am acea cerere de inchidere a creditului dar reiese clar ca refinantarea s-a facut la acea data:sorry:#-o
Mergeti la banca la care ati avut prima data credit si cereti un extras de cont pentru a vedea de unde provin si natura sumelor cu care figurati dator (penalitati de intarziere, comisioane, rate de capital, etc) In mod normal banca refinantatoare trebuie sa vireze ea banii bancii unde ati avut dvs. creditul. S-a intamplat lucrul acesta? Ce s-a intamplat cu banii cu care v-a fost alimentat contul in vederea refinantarii? Toate aceste aspecte le puteti vedea din extras. Orice document care a fost inregistrat la banca, deci si cererea dvs de plata anticipata a creditului, poate fi obtinut in urma unei solicitari scrise.