Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Reziliere contract - Urgent
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Reziliere contract - Urgent

Buna ziua,

Daca o firma nu isi plateste obligatiile de plata pe care le are fata de cealalata firma cu care are un contract de reprezentare si este data in judecata pentru recuperarea prejudiciului, ii mai facem act aditional pentru rezilierea contractului???ii mai trimitem instiintare de reziliere a contractulu?
In functie de ce prevede contractul dintre parti, de cine nu si-a indeplinit obligatiile si de ce, de cine e in culpa si de ce scrie in cererea de chemare in judecata vi se poate da un raspuns. Consultati un avocat cel mai bine.
Pai noi am facut un contract de reprezentare, dansii nu si-au platit datoria si am decis sa-i dam in judecata. Acum ca tot e sf de an, am ami facut curat prin contracte si am decis sa incheiem colaborarea cu cei care nu muncesc, printre care si acestia...intrebarea mea este: sa le mai trimitem actul aditional de reziliere si instiintarea????
Nu stiu cu ce v-ar putea ajuta daca deja i-ati dat in judecata...
Nu este necesar actul aditional in cazul dvs.Este
suficient sa notificati celeilalte parti contractante intentia dvs de a rezilia contractul.