Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... mai pot lua cazierul judiciar daca am o amenda ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

mai pot lua cazierul judiciar daca am o amenda neplatita??

am o amenda neplatita de 100 de ron legea 61/1991 ( o bere in spatele blocului acum o luna ) si momentan nu este de prioritatea mea sa o platesc vreau doar sa se duca la impozit anul viitor si o voi platii astfel am un ragaz de 2-3 luni>
acum va intreb pe voi se va duce sau nu la impozit ca nu ma pricep si mai important imi pot lua cazierul de la politie daca nu am platit-o?
va multumesc anticipat
Cazierul nu are legatura cu amenda, vi-l va elibera fara probleme.
Amenda va aparea in evidentele fiscale ca obligatie de plata si va aparea pe instiintarea de plata alaturri de impozit si ce mai aveti dvs de platit.