Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu mim ec 2013
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu mim ec 2013

Buna ziua,
S-a publicat ceva in legatura cu salariu mim pe ecom pt. 2013?
Trebuie sa fac o angajare cu 03.01.2013 si nu stiu ce salariu sa trec.
Multumesc.
Pana la aceasta data nu este reglementata suma salariului minim pe economie pentru anul 2013.
In CIM ii treceti salariul minim de acum (700 lei) si daca se va modifica prin HG atunci veti face act aditional la CIM, pentru modificarea salariului.
Pana in prezent toate declaratiile politice sunt de majorare a acestuia la 850 lei ,,, insa acest lucru va fi stabilit de noul Guvern ..

Salariul se negociaza , astfel incat se poate stabili un salariu mai mare ca salariul minim brut pe economie.
stiu.... insa sefii vor min pe economie...
o a fac pe 800 ron si daca va fi 850 fac aditional, nu am ce face, saptamana asta trebuie sa-l inregistrez .
multumesc.
Este bine si asa .. vom vedea ce se va adopta .. daca se va adopta ceva in acest sens !!!