Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Incompatibilitate?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Incompatibilitate?

Fiica presedintelui de bloc doreste sa preia cenzoratul un cadrul asociatiei!
Cred ca este o incompatibilitate dar as dori parerea Dvs avizata!
X-(
ESte conflict de interese .

Zice asa Hg1588 - norma de aplicare a legii 230:
Art 12 - Obligatii - i) "nu pot ocupa functii în comitetul executiv si în comisia de cenzori membri având grade de rudenie, până la gradul al 4-lea inclusiv."