Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ce pot sa fac ?- stabilire domiciliu minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ce pot sa fac ?- stabilire domiciliu minor

Buna ziua !

Sotia are custodia minorei in varsta de aproape 10 ani. Domiciliu in Spania.

Fetita a ajuns in Romania in vacanta si nu vrea sa se mai intoarca in Spania !!!

Ce pot sa fac ca sa ramana legal in Romania ?

Se va face o plangere penala dupa ce se va proceda la executarea silita.

Va trebui sa deschideti si proces in Romania.
gi-jane2, moderator
Am intrat in ceata :D !
Pai intr-un timp atat de scurt...nu vad cum as putea face ceva. Este si vacanta de Sarbatori...!

Ma interesa in principiu...care sunt pasii de urmat [cu avocat sau fara]...si ce sanse de reusita am !
spain, utilizator

Poate sa plateasca un executor care sa va execute rapid...

gi-jane2, moderator
Am inteles ce poate sa faca mama+avocatul ei.

DAR eu ce pot/trebuie sa fac ?

Legal vorbind dati copilul conform legii.
Vreti sa incalcati legea?
Eu cam asa inteleg ca ati dori...
Legea trebuie respectata...
gi-jane2, moderator