Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii ANAF pentru PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii ANAF pentru PFA

Buna ziua,
Sunt PFA din 17.04.2012 iar acum la inceput de an ce declaratii trebuie sa depun la Finante? Declaratiile 200, 220, 070?
Categoria de venit este pt. profesii libere, neplatitoare TVA, impozitare in sistem real, iar obiectul de activitate este "Fabricarea imitatiilor de bijuterii si articole similare", cod CAEN 3213.
Va multumesc
Pana in 31 ianuarie trebuie depusa decl 220 cu venitul estimat. Apoi depuneti 200 cand definitivati situatia anului 2012. Nu uitati de decl 600 daca nu sunteti si salariat.