Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contributii sociale 2013
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contributii sociale 2013

Contributii sociale la conventii civile 2013

La multi ani tuturor utilizatorilor !!!

Am de incheiat conventii civile:

1. cu un pensionar - pentru curatenie - activitate dependenta
2. asistenta tehnica (salariat in alta parte) - activitate ocazionala

Ce contriibutii trebuie sa le retin (si contributiile firmei ) si daca declar in D.112, la ce sectiune? (A sau C)

Va multumesc
ILIEUNGUR, utilizator