Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declaratii fiscale luna ianuarie
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declaratii fiscale luna ianuarie

Buna ziua tuturor, va rog spuneti-mi si mie,mai depun declaratii fiscale pt.o Intrep.Indiv. suspenadat si care nu a realizat si nu a declarat venituri de doi ani.
Nutrebuia sa radieze deja din oficiu?
Multumesc
Cum ati suspendat activitatea I.I.? Adica, nu ati mai avut activitate? Sau altfel?
Am depus cerere de suspendarea activitatii la ONRC pt, 3 ani, am Certificatul de inregistarare mentiuni, suspendarea este pina in data de 05.07.2014, dupa aceasta data, daca nu cer reluarea activitatii, firma va fi radiata di oficiu.Asa mi s-a spus. Acu, nu stiu, daca mai depun declaratii la Fisc cu activitate 0, si daca da, ce declaratii?
Va rog, ajutati-ma.
Multumesc
Pe perioda suspendarii (decizia O.R.C. in acest sens trebuie comunicata A.F.P. si trebuie facuta o cerere referitoare la regimul derogatoriu privitor la depunerea declaratiilor) nu mai trebuie depuse declaratii legate de I.I.

Totusi, dvs. ca titular al I.I., trebuie sa depuneti D200, chiar si pe 0 (zero).