avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1910 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pot fi titular PFA-profesii libere si II productie in ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pot fi titular PFA-profesii libere si II productie in acelas timp?

Intrucat OG44/2008 nu precizeaza clar acest lucru,va rog sa imi spuneti daca exista vreo prevedere legala care imi interzice calitatea de titular la PFA,II si asociat unic la SRL in acelasi timp.Pe scurt doresc sa intrerup activitatea restransa la un SRL contabilitate continuand-o ca PFA .Nu pot constitui inca PFA intrucat am depus un proiect pe masura 312 cu productie , in care m-am angajat sa fac II daca se aproba.Prin urmare pot avea calitatea de asoc unic in cele 3 forme de org?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Persoana fizica pfa si administrator srl - legalitate ContSters267473 ContSters267473 Buna seara, As dori sa clarific problemele de mai jos cu cateva raspunsuri prompte si simple, ca sa stiu spre ce anume ma indrept. 1. O persoana fizica ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl cod caen 8623 (stomatologie) student Dente97 Dente97 Buna ziua! Doresc infiintarea unui SRL (Cod CAEN 8623 - Activități de asistenta stomatologica) insa abia in iulie 2022 voi deveni medic. Asa cum legea cere, ... (vezi toată discuția)
Administrator nu, atunci ce? Mazilu Constanta Mazilu Constanta Eu sunt expert contabil si am un cabinet de contabilitate,mai nou am aflat ca forma de organizare in profesiile liberale se numeste PFI. Intrebarea mea este: ... (vezi toată discuția)