Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL Cod CAEN 8623 (Stomatologie) student
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL Cod CAEN 8623 (Stomatologie) student

Buna ziua! Doresc infiintarea unui SRL (Cod CAEN 8623 - Activități de asistenta stomatologica) insa abia in iulie 2022 voi deveni medic. Asa cum legea cere, voi apela la un medic care va reprezenta o treime (1/3) din consiliul de administratie. Doresc sa aplic pentru fonduri europene insa acestea cer ca reprezentantul legal de proiect sa fie asociat unic/ asociat majoritar/ administrator/ PFA, titular II, membru IF. Pot sa infiintez srl astfel incat sa fiu asociat majoritar/ administrator unic? Ce imi recomandati sa fac? Multumesc anticipat!
george-neagu, moderator
sa solicitati serviciile unui contabil