Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... microintreprindere - declaratia 094
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

microintreprindere - declaratia 094

o microintreprindere care nu este platitoare de TVA ,are obligatia sa depuna declaratia 094 (cifra de afaceri) pentru anul 2012 si ce alte declaratii se depun in anul 2013?
multumesc
Declaratia 094 se depune numai de catre persoanele impozabile inregistrate in scopuri de TVA conform art.153 din Codul fiscal,care au utilizat trimestrul ca perioada fiscala in anul 2012 si care nu au efectuat achizitii intracomunitare de bunuri in anul 2012.
In anul 2013 se depun declaratiile :
-100,pana la 25.01. pentru impozitul pe trim.IV 2012 si trimestrial in 2o13 ;
- 112 ,trimestrial sau lunar prin optiune solicitata prin Decl.070 pana la 31.01.2013 ;
-205,pana la 28.02.,etc.