avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa poluare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa poluare auto

Buna seara.
As avea o intrebare referitor la taxa de poluare intrata in vigoare la 01.01.2013.
in decembrie am achizitionat o masina inmatriculata prima data in romania in 2004 - euro 2. As dori sa stiu daca trebuie sa platesc taxa de poluare avand in vedere ca eu am facut tranzactia inainte de 01.01.2013. Mentionez ca taxa este mult mai mare fata de pretul de achizitie.
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Taxa poluare veche csongrasz csongrasz Buna ziua! Am cumparat o masina pe data de 25 ianuarie 2011. Am depus actele la finante pe data de 27 ianuarie sa-mi calculeze taxa de poluare veche. Au luat ... (vezi toată discuția)
Platesc taxa de mediu? radupr radupr Buna seara, va retin atentia cu mai multe intrebari. In anul 2012 am achizitionat o masina productie 2005, inmatriculata prima data in Romania in august ... (vezi toată discuția)
Taxa auto 2011 strainu_l strainu_l Buna seara......din pacate off.ul meu se leaga tot de traditionala taxa auto.Intrebarea mea este cum as putea sa demonstrezi autoritatilor Romane, ca masina ... (vezi toată discuția)