avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj

Sant asociat si administrator la o societate care imi apartine unde sant si singurul angajat. Pot sa beneficiez de somaj si societatea sa isi continuie activitatea ?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:03, 16 Ianuarie 2013
Din "alte venituri" fac parte si veniturile din chirii, venituri inregistrate la Fisc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie de somaj + venituri ca zilier? soboy soboy Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti si pe mine cu o problema!In perioada somajului ,daca lucrezi ca zilier sau cu conventie mai pot beneficia in continoare se ... (vezi toată discuția)
Cumul indemnizatie de somaj cu venit din i.f. corynutzabella corynutzabella buna ziua.lucrez de 3 ani la o firma care in final s-a hotarat sa ne trimita in somaj deoarece nu au mai luat lucrari. ideea e ca eu am un if impreuna cu mama ... (vezi toată discuția)
Conventie CORNEA ADRIAN CORNEA ADRIAN Buna ziua. O persoana care primeste indemnizatie de somaj ,poate obtine venituri din activitate desfasurata pe baza de conventie, fara sa afecteze somajul ... (vezi toată discuția)