avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 895 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

Buna ziua! Am platit in dec 2008 o taxa de prima inmatricularein valoare de 1912 lei pt o masina din 1999 cu motor de 1800cm...as vrea sa stiu daca mai am ceva de recuperat de la finante!multumesc!
Cel mai recent răspuns: armaghedooon , utilizator 21:23, 5 Februarie 2013
MI-A REZULTAT 4000 DE LEI...LOL NU ARE CUM!
m-ati lamurit bustean:) multumesc ........se pare ca nici aici nu poate cineva sa imi ofere un raspuns clar si la obiect ! (avand datele date de mine)
mai exact ce anume doriti?

Vreti sa va recuperati banii? Sau sa verificati daca intre timp a mai scazut taxa si sa va recuparati o parte din bani.

La adresa asta: [ link extern ] .

Nu aveti cum sa va calculati acolo taxa pentru ca euro difera fata de 2007 cand a fost calculata taxa dvs.

In concluzie spuneti-mi ce doriti sa faceti?

Recuperati toata taxa sau vreti doar o parte din ei?
daca pot sa o recuperez toata e normal sa vreau acest lucru daca nu o parte ideea e ca am fost pacalit de statul roman!
deci ma puteti lamuri?

Alte discuții în legătură

Transport marfa cu 3,5t+remorca 3,5t lucasebastian lucasebastian Buna ziua Am o firma de transpot si fac transport internantional cu o autoutiltara de 3,5 t si as dori sa ii atasez si o remorca de 3,5 t masa maxima ... (vezi toată discuția)
Pentru masina electrica trebuie permis de conducere? marinescu112233 marinescu112233 pentru masina electrica trebuie permis de conducere sau daca nu atunci ce trebuie sa poti circula (vezi toată discuția)
Am o întrebare am oprit și eu voluntar pentru 2 minute în ... crtmihai98 crtmihai98 Am o întrebare am oprit și eu voluntar pentru 2 minute în zona cu oprirea interzisă și am fost sancționat contravențional nu știu exact cum este legea ... (vezi toată discuția)